Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy w Deszcznie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Komunikat Gminnej Komisji Wyborczej w Deszcznie z dnia 17 października 2014r. o zasadach i terminie losowania numerów dla list kandydatów na radnych w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 16 listopada 2014r.

KOMUNIKAT

 

Gminnej Komisji Wyborczej w Deszcznie

z dnia 17 października 2014r.

o zasadach i terminie losowania numerów dla list kandydatów na radnych w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 16 listopada 2014r.

Gminna Komisja Wyborcza w Deszcznie na podstawie art. 408 pkt 3 i art. 410 §7 i 8 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21 poz. 112 z późn. zm.) przyznaje w drodze losowania numery na podstawie rejestracji list kandydatów w wyborach do Rady Gminy Deszczno listom kandydatów komitetów niespełniających żadnego z warunków określonych w art. 409.

  1. Termin i miejsce losowania:

W dniu 21 października 2014r. o godzinie 1200 w siedzibie Gminnej Komisji Wyborczej w Deszcznie ul. Lubuska 90 pok. nr 20, Gminna Komisja Wyborcza w Deszcznie przyzna w drodze losowania numery listom kandydatów komitetów wyborczych w wyborach do rady gminy Deszczno.

  1. Kolejność losowania

1) W pierwszej kolejności dla list kandydatów komitetów wyborczych zarejestrowanych w więcej niż jednym okręgu wyborczym - spośród numerów następujących po numerach przyznanych w trybie §5 pkt 2.

2) Następnie będą losowane numery dla list kandydatów komitetów wyborczych zarejestrowanych w jednym okręgu wyborczym - spośród numerów następujących po numerach przyznanych w trybie pkt. 1.

  1. Tryb przeprowadzenia losowania.

1) Do jednakowych kopert zostaną włożone kartki z numerami do wylosowania dla list uprawnionych komitetów, do innych kopert zostaną włożone kartki z nazwami komitetów wyborczych uczestniczących w losowaniu.

2) W jednym pojemniku zostaną umieszczone koperty z numerami, w drugim koperty z nazwami komitetów.

3) Wyznaczona osoba dokona losowania numeru listy, a następnie nazwy komitetu, którego listy będą oznaczone wylosowanym numerem.

4) Wylosowany numer i nazwa komitetu zostaną odczytane, a wyjęte kartki z numerem i nazwą komitetu zszyte i stanowić będą dokumentację losowania.

5) Z przeprowadzonego losowania sporządzony zostanie protokół, a informacja o przyznanych numerach list kandydatów zostanie niezwłocznie podana w formie komunikatu do wiadomości publicznej poprzez wywieszenie w siedzibie Gminnej Komisji Wyborczej i umieszczeniu na stronie internetowej oraz przekazana Komisarzowi Wyborczemu w Gorzowie Wlkp.

 

Przewodniczący

Gminnej Komisji Wyborczej w Deszcznie

(-) Alfred Sobieszczuk

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Karolina Andrzejak 17-10-2014 23:36
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 17-10-2014
Ostatnia aktualizacja: Karolina Andrzejak 17-10-2014 23:37